Gyakran Ismételt Kérdések

Ezeknek a kérdéseknek a többségét érdeklődők tették fel, így könnyen lehet, hogy benned is megfogalmazódott már 1-2 közülük. Érdemes elolvasnod őket, ugyanis rengeteg hasznos információt szedtünk össze az alábbiakban.

Kattints egy kérdésre, hogy megtekinthesd a hozzá tartozó választ!

Használhatom a saját domain nevemet is?

Igen. Saját domain nevet, de akár meglévő domain név alá regisztrál aldomaint (pl. oktatas.cegnev.hu) is használhatsz.

Kell saját tárhellyel rendelkeznem?

Nem. A tárhelyet biztosítjuk az előfizetésedhez. Így sem tárhelyre, sem külön szerverre nincsen szükséged.

Hogyan tudom integrálni a weboldalamba?

Bár a TudásPiac rendszered az erre dedikált tárhelyen fut, és így technikailag nem épül bele közvetlenül a weboldaladba, egyedi menüpontok hozzáadásával lehetővé teheted a felhasználóidnak, hogy egyszerűen navigáljanak a két felület között. Mi több, a TudásPiacos megrendelő űrlapjaidat tetszőlegesen beágyazhatod külső landing vagy weboldalakba is.

Miben más, mintha a Youtube-ra vagy más videómegosztó oldalra tölteném fel a videókat?

  • Nálunk minden egyes hallgatóról látod név szerint, mikor és mit csinált a rendszeredben, így személyre szabottan tudsz nekik segíteni vagy akár közvetlenül és tömegesen e-mailt küldeni.
  • A videók mellé feltölthetsz letölthető segédanyagokat: PDF-dokumentumokat, előadás diasorát, képeket, hanganyagokat, e-könyveket is, sőt, még tesztfeladatsorozat is készíthetsz, amiket a hallgatóid kitölthetnek.
  • A beépített értékesítési rendszerrel a videóidat online, teljesen automatizáltan értékesítheted. Neked ehhez csak a látogatókat kell az oldaladra hozni, a többit a rendszer önműködően megoldja neked.
  • Nincsenek reklámok, és a videóid végén nem ajánljuk fel a konkurrenseid hasonló témájú videóit. Ez a te zárt rendszered, amiben végre zavaró tényezőktől mentesen a te anyagaidra koncentrálhatnak az ügyfeleid.
  • Mi azt is meg tudjuk mondani, hogy hányan NEM nézték meg a videódat, illetve pontosan ki hány százalékát tekintette meg a tartalmaidnak.

Miben más, mintha WordPress-ben állítanám össze az oktató felületemet?

A WordPress-ről TudásPiacra váltók leggyakoribb indoka a döntésük mögött az előző rendszerük magas karbantartás igénye (és az ebből adódó extra munka és idegeskedés) volt. Túl sokszor kellett azzal foglalkozniuk a megkérdezetteknek, hogy a rendszerük megfelelően működjön, túl gyakran kellett tűzoltás jelleggel csinálni valamit, és ezt megunták.

Egy WordPress alapú online kurzus rendszerhez a LearnDash-en kívül számos más bővítményt is telepíteni kell, például: az online vásárlások kezeléséhez, a fizetési szolgáltatóval való kapcsolathoz, a számlázáshoz, az előfizetések kezeléséhez. Szükséges továbbá egy LearnDash kompatibilis téma vagy oldal építő bővítmény, hírlevél integrációs plug-in és még egy sor más apróság. Ezáltal egy bonyolult és nem egyszer lassan működő rendszer lesz a végeredmény, ami sajnos érzékeny a legapróbb változásokra is. Változások pedig gyakran vannak, mert a WordPress-t és a bővítményeit erősen ajánlott rendszeresen frissíteni, hiszen a WordPress alapú oldalak a hackerek egyik kedvenc célpontjai (sok van belőlük, és sokan nem tartják megfelelően karban).

Ha érdekel a témában egy részletesebb összehasonlítás, olvasd el az erről szóló cikkünket is

Mi kell az induláshoz?

1. Számlázz.hu vagy Billingo előfizetés a számlázáshoz

2. Ha bankkártyás fizetést is szeretnél az oldaldra, akkor az alábbi szolgáltatók valamelyikével kell szerződnöd: Barion, SimplePay, PayPal vagy Stripe

3. E-mail fiók, amit a rendszered használhat az automatikus értesítések kiküldéséhez a nevedben (pl. megrendelés visszaigazolása, elfelejtett jelszó, stb.)

4. Domain vagy aldomain név, amit a TudásPiac rendszered használhat

5. ÁSZF, ami a te vevőidnek szól

6. Adatkezelési nyilatkozat, ami szintén az ügyfeleidnek szól

7. Tananyagok, amiket feltöltesz.

Hogyan lehet TudásPiac rendszerem?

1. Vedd fel velünk a kapcsolatot az ingyenes, online bemutató jelentkezés lehetőségre kattintva!

2. Munkatársunk megkeres telefonon, és időpontot egyeztet veled a bemutatóra.

3. A bemutatón segítünk eligazodni a csomagjaink között, és megválaszoljuk az összes felmerült kérdésedet.

4. Megrendeled az általad választott csomagot, és megkötjük a szerződést.

5. Létrehozzuk a rendszeredet, és megtanítunk a használatára. Ezután már abszolút tiéd a pálya!

Milyen egyéb költségekkel kell számolni?

Amennyiben használod az értékesítési funkciókat, akkor az alábbi egyéb költségekkel kell számolnod:

  • Számlázás: a számlázóprogramod díjai. Ebben a Számlázz.hu vagy a Billingo.hu oldalán részletezett díjtételek az irányadóak.
  • Online fizetés: a fizetési szolgáltatód díjai. Általában tranzakciónkénti jutalékot számolnak fel, jellemzően pár százalékos értéket, de van, amelyiknél egyszeri csatlakozási díjjal is számolni kell.

Kapok segítséget az induláshoz?

Igen. A kezdeti beállításokban egy profi útmutató segít majd eligazodni, viszont ha mégis elakadnál, akkor ügyfélszolgálatunk segít átlendülni a nehézségeken.

Mennyi idő elindítani egy TudásPiac rendszert?

Részünkről a beüzemelés minimális időt vesz igénybe, így akár már 1 nap alatt lehet saját rendszered.

Fontos azonban tudnod, hogy a fizetési szolgáltatóknak jóvá kell hagyniuk az online bankkártyás fizetésre irányuló kérelmedet. Ennek átfutási ideje mindig az adott szolgáltatótól függ.

Használhatom céges belső oktatásokra is?

Céges oktatásokhoz a TudásPiac vállalati verzióját ajánljuk. Ebben lehetőség van a szervezeti hierarchia leképezésére, betekintő és csoportkezelői szerepkörök is megadhatóak, fejlettebb a hallgatói csoportok kezelése, elérhető tömeges felhasználó-import funkció és több biztonsági beállítást tartalmaz.

Működik mobil eszközökön is?

Igen. Nagy hangsúlyt fektettünk a fejlesztés során arra, hogy a hallgatók szinte bármilyen internetre képes eszközön tudjanak tanulni. Így a legtöbb mobiltelefonon, táblagépen, laptopon és asztali számítógépen futtathatóak a kurzusaink.

A videók letölthetőek?

Nem. A videók nem letölthetőek a felhasználók számára, és letöltés elleni védelmet is alkalmazunk a tartalmaid védelme érdekében.

Ki tudjátok védeni a fiókmegosztásokat?

Még ha 100%-os védelmet a legtrükkösebb felhasználókkal szemben nem is ígérhetünk, a felhasználói fiókmegosztás védelmünkkel a felhasználói visszaélések jelentős része könnyedén kiszűrhető.

A frissítésekért fizetnem kell?

Nem. A frissítések ingyenesek. Általuk a rendszered idővel egyre többet tud majd és mindig naprakész lehet, ezért pedig neked nem kell külön fizetned.

Mit jelent az osztott és a dedikált szerver az előfizetési csomagoknál?

Csomagjaink többsége osztott szerver használatú, ami azt jelenti, hogy egy-egy szerverünkön több ügyfelünk TudásPiac rendszere is helyet kap. Ezek a rendszerek teljesen elszeparáltak, és mindegyiknek külön webcíme van. A külső szemlélő számára egymástól független, különálló rendszerekként jelennek meg.

A dedikált szerver azt jelenti, hogy az ügyfelünk saját szervert vagy szervereket kap a TudásPiac előfizetéséhez. Ez az opció egyedi csomagok esetében érhető el. Akkor lehet rá szükséged, ha a szokásosnál magasabb forgalomra lehet számítani a felületeden, vagy az osztott használatú rendszereknél nagyobb tárhelyre, erősebb hardverre van szükséged.

Ti értékesítitek a kurzusaimat?

Nem, de tudunk segíteni benne.

A csomagjaink a TudásPiac rendszert és annak karbantartását, valamint a hozzá tartozó ügyfélszolálgati segítséget tartalmazzák, de lehetőséged van extra szolgáltatásként személyes konzultációt kérni tőlünk, amiben át tudjuk beszélni, milyen technikák lehetnének hasznosak a számodra.

Kurzus vásárlásakor a számlát ki állítja ki?

A számlákat a TudásPiac állítja ki, de a te céged nevében, a Számlázz.hu vagy a Billingo fiókodon keresztül. Ez azt jelenti, hogy a vevőd úgy fogja látni, tényleg tőled kapta a számlát, hiszen az minden tekintetben olyan lesz, mintha közvetlenül te állítottad volna ki.

Vontok le jutalékot az értékesítéseim után?

Nem. A szolgáltatás fix alapdíján felül kizárólag akkor kérünk tőled extra díjat, ha extra szolgáltatást is igénybe veszel tőlünk (pl.: tárhelybővítés, személyes konzultáció).

Más ügyfeleitek kurzusai is látszanak a rendszerben?

Nem. Minden ügyfelünk saját, szeparált TudásPiac rendszert kap teljes értékű adminisztrátori jogkörrel.

Feltöltheted a saját logódat, átszínezheted az oldalt, saját domain neveden érheted el, és kizárólag a te kurzusaid, illetve azon oktatóknak a kurzusai lesznek elérhetőek rajta, akiket te felveszel. Az ügyfeleid számára olyan lesz, mintha ez a te saját oktató oldalad lenne.

Van lehetőség keresni az ügyfeleitek tartalmai között?

Nem. Ügyfeleink rendszerei egymástól teljesen elszeparáltan, központi keresőrendszer nélkül működnek. Amennyiben az indulásod előtt szívesen megnéznél néhány TudásPiac rendszert inspirációként, az oldalon található értékelések íróinak nevére rákeresve könnyedén rátalálhatsz az általuk használt rendszerekre, és felfedezheted, hogyan építették őket bele a folyamataikba.

A kurzusok eladásából származó bevételét mikor kapom meg?

Azonnal. A pénzed nem folyik rajtunk keresztül, az egyből a te számládra érkezik.